O nás

Matelab [mejtlab] – opravdová laboratoř pro mladé vědce

_________________________________________

Jsme tým dvou vysokoškoláků jejichž cílem je dostat chemii a vědu obecně mezi širokou veřejnost. Chtěli bychom všem nevěřícím dokázat, že za všemi rovnicemi, čísly a výpočty, které si lidé matně pamatují ze škol, jsou reálné experimenty, které umožnují zábavnou formou poznat svět kolem nás. Věříme, že díky naší kreativní sadě poznáte i Vy, že chemie nemusí vyvolávat jen strach a obavy a může nadchnout třeba zrovna Vaše zvědavé děti.

my-01

                                

Víme, jak moc děti milují experimenty – právě pro ně jsou tu kreativní sady Matelab, kde se zábavnou formou seznámí se základy chemie, ale i fyziky. Naším cílem je popularizovat vědu a pokusit se ji přiblížit každému, kdo má zájem se dozvědět více o světě kolem sebe. Pokud chcete, aby vaše dítě objevovalo zázraky vědy, a přitom získalo základní znalosti o tom, jak věci fungují, pak je pro Vás Matelab jasná volba.

V základní sadě najdete veškeré potřebné laboratorní pomůcky pro provádění všech pokusů. V doplňkových tematicky zaměřených sadách se nachází všechny potřebné chemikálie, případně další technické vybavení pro konkrétní experimenty. Všeho je dostatek, pokusy je možné i několikrát opakovat.

Chápeme pochybnosti některých rodičů ohledně přístupu dětí k chemikáliím, v sadách Matelab však najdete pouze chemikálie netoxické a při správném zacházení zcela bezpečné. Klademe důraz na vyhovění přísné legislativě a všechny sety jsou v souladu s platnou normou EN 71-4 pro hračky a ostatními platnými předpisy.

 

vstoupit-do-obchodu